Rakousko – Ennska stezka na kole

TERMÍN:  2. – 5. 8. 2018 (4 dny)

CENA: 3 200 Kč + max. 45 € 3x ubytování chatka, Bauernhaus či Jugendherberg (platí se na místě)

V ceně je doprava včetně kol, doprovod během cyklotrasy, zajištění ubytování, program, mapky, vedení. V ceně nejsou vstupy.

OBTÍŽNOST: lehká

Trasa Ennská stezka o celkové délce 260 km má klesající tendenci, výškový rozdíl 800 m, vede Nízkými Taurami a Dachsteinem, posléze pod Ennstálskými Alpami a pohořím Hochschwab, aby se hřebenem Eisenwurzeln prodrala do Dunajské nížiny. Horní tok začíná nad Flachau, v lyžařském ráji SPORTWELT AMADÉ a rodišti někdejší lyžařské hvězdy Hermanna Maiera, končí na soutoku s Dunajem ve městě Enns. Vlastní stezka nabízí pro zdatné řadu zpestření, jako výjezd pod jižní stěnu Dachsteinu nebo pro náročné cyklisty možnost kombinovat s terénní cyklostezkou Alpentour. Denní etapy nepřesáhnou 70 km a jsou vždy s podporou mikrobusu, trasa je tedy vhodná i pro rodiči s dětmi.

 

 

PROGRAM:

1.den    Sraz v 7.30 u Vikingtouru Brno, nakládání kol a bagáže, odjezd v 8.00 směr Mikulov, St.Pölten, Linz, Lienz, Flachau, na kole Flachau – známe lyžařské středisko, rodiště slavného Hermana Maiera, Radstadt – možno odbočky pod středisko Obertauern, starobylý obchodní Schladming, nocleh  v 1 250 m.n.m v selském stavení (podpora mikrobusu) nad Aichem. ( 40 km)

2.den    v 9.00 odjezd  Aich, přes další lyžařská střediska Haus a Pruggern do města Liezen, dále zámek Frauenberg a do Admontu – s jednou z největších knihoven v Rakousku ( 68 km )

3.den.   v 9.00 odjezd Admont, známé divoké hrdlo řeky Enns Gesause s možností odbočení do NP Gesause do Hieflau – propasti, vodopády,  dále pak na Altenmarkt – osídlení od 11.stol, ve středověku zpracování železní rudy,Weyer – vorařské muzeum (50 km), zde ubytování v Jugendherberg

4.den    v 9.00 odjezd Weyer, přes Grossraming – plavební zdymadlo pro vory, etapa končí ve Steyeru – soutok Ennsu a řeky Steyeru.(50 km ) Odjezd do Brna v odpoledních hodinách, příjezd  do 21.00 hod.

Podle přání a po dohodě je možné části etap zkrátit mikrobusem.

 

INFORMACE:

Pojedeme mikrobusem s přívěsem na kola, který nás bude doprovázet. Pokud  pro někoho bude etapa dlouhá, bude možnost použít po domluvě mikrobusu. Na kole jedeme bez bagáže, na lehko. Cyklostezka je krásně značená, zpevněná, částečně asfaltová.

Bydlíme pod střechou, Bauernhaus, Jugendherbergu nebo chatka v kempu. Vaříme z vlastních zásob, možnost nákupu potravin po cestě.