O nás

CK Vikingtour byla založena v roce 1990,

sídlí v Brně na Kounicově ul. 20 (budova Stadionu z druhé strany).

Od počátku směřuje svoji aktivitu na sever, především do Skandinávských států, do Ruska, Pobaltí, ale také na Island, do Grónska a na Aljašku.

Hlavní náplní našich zájezdů je cyklistika, lyžování a mořský kajak.

S námi můžete zažít trošku dobrodružství, vidět krásnou přírodu, užít si cestování.

Realizujeme také zájezdy na míru, které jsou v současné době velmi oblíbené. Jste-li parta přátel a chcete někam vyrazit, stačí nám dát vědět a my už vše zařídíme.

S námi jezdí všechny věkové kategorie, od mladých cestovatelů po aktivní seniory a také rodiny s dětmi.

Vlastníme mikrobusy Ford Transit a Fiat Ducato s komfortní výbavou, každý pro 9 osob. Máme také přívěsy pro kola a lodě. Jak mikrobusy, tak přívěsy můžeme také zapůjčit.

Kdo stojí od počátku u CK Vikingtour

Pan Jiří Havel (1938) – aktivní sportovec, cestovatel, spisovatel

Jiří Havel se v mládí věnoval závodně sjezdovému lyžování, horolezectví, později cyklistice a kanoistice na divoké vodě. Poté přesedlal na seakayak.

Slézal stovky stěn v horách, nejčastěji v Tatrách, také Alpách a na Kavkazu, nechyběly ani severské oblasti, především Norsko, Island, Špicberky a Grónsko.

Po vážnějších zdravotních problémech zůstala omezená pohyblivost jeho pravé nohy. Jiří Havel však dál žil ve sportovním duchu a věnoval se kajaku na divoké vodě, splul řadu řek, včetně oblíbeného severu, v Norsku, na Aljašce, na Islandu.

V padesáti letech získal druhé místo na Polar Cupu, nejtěžším závodu svého druhu na světě: 540 km po řece Tornio Älv – obtížnost WW-V, celé za polárním kruhem. Dvakrát se pokusil na kajaku přeplout Beringovu úžinu z Čukotky na Aljašku, ovšem administrativní problémy a úřady byly silnější.

Podnikl také řadu cest na kole, například Ruskem po polárním kruhu z Archangelska do Vorkuty na evropské straně Polárního Uralu a dále pak do Asie.

Na svých sportovních a dobrodružných cestách načerpal spoustu materiálu, zážitků a poznání, o které se s Vámi podílí ve svých knížkách: Islandská setkání, Grónská setkání, Relativně veselé příběhy, Ruská setkání. Ve svých knihách podává humornou formou setkání s místními lidmi, kulturou, krajinou, knihy jsou doplněné názornými fotografiemi.

Jiří Havel je také držitelem medaile Fair play Českého olympijského výboru.

 

Chcete také zažít trochu jiné cestování, poznat krajiny ze sedla kola, kajaku nebo se jen tak vydat za poznáním především severských zemí? 

Podívejte se, kam s námi můžete jet, nebo požádejte o zájezd na míru. Zde jsou naše kontakty >