Na kolech kolem Baťova kanálu

Prodloužený víkend strávený s dětmi na kole, 3 etapy z Kroměříže do Uherského Ostrohu – celkem 60 km po bezpečné rovinaté cyklostezce, možnost zpestřit si cestu plavbou lodí po kanálu, cyklistika na lehko s podporou mikrobusu.

Baťův kanál je historická vodní cesta z let 1935 – 1938 dlouhá 52 kilometrů. Spojovala Otrokovice a Rohatec. Baťovým kanálem se dopravoval lignit do Otrokovic, kde byl spalován v tepelných elektrárnách, které zásobovaly Baťovu firmu teplem a elektřinou. Vede po řece Moravě a střídavě po uměle vytvořených kanálech, na kterých se nacházejí jezy, plavební komory a jiné stavby. Na trase Baťova kanálu si můžeme povšimnout zbytků historických technických zařízení a staveb, z nichž některé byly zrekonstruovány.

TERMÍN: 12.  -14. 7. 2019

CENA: 850 Kč/dospělý, 500 Kč/dítě do 8 let

V ceně je doprava, podpora mikrobusu na cykloetapách, průvodce, program. V ceně není ubytování – 2 x kemp (300 kč/os, 100 kč/dítě), pro náročnější 2 x penzion (od 600 Kč/os).

Odjezd z Brna v pátek 12. 7. ráno, návrat v neděli 14. odpoledne.

Kromě cyklistiky nás čeká plavba lodí po kanálu, návštěva Kovozoo ve Starém městě, výstava hraček v muzeu v Napajedlích a proslulý hřebčín, sportpark Rybníček.