Německo, Rakousko, Itálie – na kole k moři

TERMÍN: 14. – 19. 8. 2019 (6 dnů)

CENA: 4 400 Kč

V ceně je doprava osob a kol, převoz materiálu a doprovod během trasy,  zajištění kempů, program.

V ceně nejsou kempy, vstupy.

 

INNSKÁ STEZKA – řeka Inn se rodí z potoků, stékajících z úbočí třítisícovky LAGREVU a čtyřtisícovky BERNINY. Horním a dolním ENGADINEM se přes legendární ST. MORITZ (dějiště zimních OH) proláme hlubokým údolím mezi ÖTZTALLER ALPEN A SILVRETTOU na rakouskou stranu do slunného LANDECKU a do dalšího olympijského města INNSBRUCKU. Širokým údolím protéká INN pod TUXER ALPEN a KAISER GEBIRGE do KUFSTEINU. Odtud teče dál k severu až do Dunaje, ale my v Kufsteinu naši cyklotúru ukončíme.

IDEÁLNÍ PRO RODINNOU DOVOLENOU – podpora mikrobusu na všech cyklotrasách.

PROGRAM ZÁJEZDU:

  1. den      ve 13.00 odjezd od Vikingtouru do Znojma, Tullnu, Salzburgu, Innsbrucku, Landecku ( kemp)
  2. den      přes St. Moritz na Malojapass, Innská stezka – start první etapy na kole, do kempu SCUOL (80 km)

Malojapass (1815) je obklopen sněhovými poli, projíždí se Engadinem, jezera, louky, do lyžařského a horolezeckého ráje St.Moritz, známého od 1139. R. 1864 začaly první hotely, 1948 ZOH, lyž. mistrovství světa 1934, 1948,1974. Mnohokrát po mostech přes Inn do osady Celerina s maledným kostelem na pahorku. V osadě podivného jména Zuoz je podivné muzeum Caferama.V osadě Susch prehistorické nálezy a římské mince. Horská obec Lavin, kostel s malbami ze 16.st. a cíl etapy lázně Scuol.

  1. den      SCHOL – LANDECK (70 km)

Stále z obou stran trasy dvou až třítisícovky, Inn teče bystře a studeně. Hranice mezi Švýcarskem a Rakouskem, v osadě Martina Inn vtéká do Rakouska, vlevo známé lyžařské středisko Nauders. Zakrátko městečko Pfunds s etnografickým museem, kostelem s 65 m vysokou věží a loveckým zámečkem císaře Maxmiliána I.V Riedu navštívíme zámek Siegmundsried. Kupecké středisko Prutz nabízí horní a dolní věž a několik mostů, než dojedeme do cíle do Landecku. Zámecké museum, zámek Landeck.

  1. den       LANDECK – INNSBRUCK (80 km)

Inn je stále bystrou horskou řekou, obchází dvoutisícovky Stubaier Alpen a je mléčně bílý. Prochází úsekem, který spojuje starou venkovskou oblast hospodářských stavení a moderní výstavbou. Míjí tiché vesničky i hlučná turistická střediska. V Zamsu odbočíme k vodopádu a k ruinám Kronburg, 3,5 km dlouhá lanovka do 2200 m, krásný výhled na záp. Tiroly. Můžeme odbočit do města Immst s muzeem kultury a umění a také s umělou lezeckou stěnou. Opuštěné stříbrné doly Rosengartenschlucht s modrou jeskyní. V Ötzbrucku navštívíme Římské lázně a mlýn v Haimingu, v Tefsu františkánský klášter. Po prohlídce Maxmiliánovy jeskyně už následuje Innsbruck s předměstím Völs, kde je náš kemp.

  1. den       INNSBRUCK – KUFSTEIN (80 km)

Innsbruck je od S. obstoupen známým Hafelekarem (230), z J. Serlesem (2700). Olympijské město 1964, úžasný skokanský můstek v Bergisel. Premonstrátský klášter  a císařský zámek jsou nejzajímavějšími stavbami. Ze středu města na horu Hungerburk skoro dvoukilometrová lanovka. 40 km jižně známý průsmyk Brenner, přechod do Itálie.  Za městem už je údolí podstatně širší a ještě víc se prolíná horská kultura s městskou. Stopy zanechávají středověká obchodní města i památky na dolování železa i minerálů.V Hallu je mincovní museum a posléze zámek Friedberg. Ve Wattens pro změnu průmyslové  museum. Tok Innu se uklidňuje a stává se velkou řekou. Napravo v Schwatzu je vidět zámek Freundsberg. Zámek Tratzberg mezi lesy na levém břehu, patří k nejvýznamnějším v Tyrolích.V osadě Kundl se zbytky ruin Kundlburgu je možné odbočit do soutěsky Kundler Klamm. V pohraničním městě Kufstein s mohutnou pevností Inn Radweg ukončíme a přespíme v kempu.

  1. den        návrat do Brna cca v 18 hod

INFORMACE:

Jedeme bez zátěže 310 km s poklesem o 1 300 m za 5 dnů. Spíme v kempech ve vlastních stanech a stravujeme se z vlastních zásob. PB vařič bude k dispozici. Minimální částka 100 €/os. by mohla postačit ke krytí nejnutnějších výdajů. Délky etap jsou dány polohou kempů. Doprovod mikrobusu zajišťuje trasu po celé délce.