Rakousko – po Dunaji z Melku pod Děvín

Dunaj je naše nejbližší pořádná řeka. Spluli jsme ji už na kajacích se startem v Břeclavi a cílem v Čunovu.  Jindy z Čunova  rameny Dunaje až skoro do Gyoru a jindy zase z Komárna do Budapešti.
V roce 2023 poplujeme etapu z Melku pod Děvín o délce 157 kilometrů.  Tento úsek pro nás bude nový. Žádné jezy, ani zdymadla nás nečekají, řeka je ovšem mohutná, rychlá a zajímavá. Nebezpečím jsou snad všelijaká plavidla a vlny, které způsobují. Podle momentální výšky hladiny můžeme počítat s rychlostí 8-10km/ hod.
TERMÍN: 28. 4. – 1. 5. 2023

CENA: 1850 Kč/os

V ceně je doprava osob a materiálu dle programu, vedení, zajištění tábořišť.

Program:

1.den    čtvrtek  14.00 odjezd od Vikingtouru do Melku –  kláštera z přelomu prvního tisíciletí, možnost prohlídky. Nocleh v kempu nebo u vody.
2.den   plavba od kláštera přes známou oblast Wachau/ UNESCO/, lezecká oblast a  Krems s universitou a věznicí. Kemp nebo u vody.
3.den   plavba přes město květin Tulln do Klosterneuburg, kemp nebo u vody.
4. den   plavba Vídní a přes Hainburg, kde se setkávají Alpy s Karpatami, doplutí pod Děvín. Mikrobusem do Brna.

 

INFORMACE: Dopravujeme se mikrobusem s přívěsem na kola a lodě. Nocujeme ve vlastních stanech. Stravujeme se z vlastních zásob. Vše potřebné si vezeme v lodích. Zájemcům zajistíme zapůjčení lodí i příslušenství. Začátečníky seznámíme na Brněnské přehradě se základy vodní turistiky.