Slovinsko – poznávací zájezd

TERMÍN: dle domluvy

CENA: 6 500 Kč

Julské Aply – Triglavský národní park to jsou hlavně překrásné horské scenérie, lehce i hůře dostupné vrcholy, hluboké lesy, slunné louky, neuvěřitelně zbarvené řeky a horská jezera.

Nejde nám ani tak o vysokohorskou turistiku jako o prozkoumání všech malebných koutů a nejzajímavějších míst tohoto jednoho z největších NP v Alpách, založeného v r. 1961. Procházka pod nejvyšší horu a symbol Slovinska Triglav, horská sedla Vršič s botanickou zahradou Alpinetum Juliana, údolí řeky Soči – meka raftingu, výjezd pod Mangrt, vodopády a soutěska Vintgar u jezera Bled a jezero Bohinjské, kde bychom se ubytovali v malebné vesnici Stará Fužina přímo pod alpskými velikány.

Druhá část zájezdu nás zavede přes vyhlášenou krasovou oblast – jeskyně Postojna, unikátní hrad ve skále Predjamský Grad až na kousek slovinského pobřeží, které leč malé ale rozhodně zajímavé – starobylé městečko Piran, přístav růží Portorož, přírodní park Strunjan. A zavítáme také do blízké Itálie a to do Terstu a na zámek císařovny Sisy Miramare.

Program zájezdu:

1.den odjezd z Brna v ranních hodinách, Vídeň, Graz, Bled, ubytování ve Staré fužině

2. den dolina Vrata, procházka či lehký výstup pod severní stěnu Triglavu na chatu Aljažev Dóm (1 015 m) příp. až k chatě Dóm Valentina Staniča (2 332 m) vodopád Peričnik, dále planina Rateče – středisko skoky na lyžích (slavný mamutí můstek), Kranjská Gora – středisko zimních sportů

3. den jezero Bled s možností výletu místní gondolou na ostrůvek s kostelem Panny Marie, Bledski hrad, malebná soutěska Vintgar, Bohinjské jezero – vodopád Savica či možnost lanovkou na Vogel (1500 m)

4. den výstup dolinou Triglavských jezer (Črné, Dvojno, Močivec…celkem 9 jezer) nebo nenáročná turistika na náhorní plošině Pokljuka (místo konání světového poháru v biatlonu) – lesy a planiny se salašemi  (možnost ochutnávky místních výrobků)

5. den přesun do druhé části Julských Alp přes sedlo Vršič (1 611 m. možnost lehčí výstup na Malou Mojstrovku-2 332 nebo Poštarskou koču -1690m), pramen řeky Soča, soutěska Mlinarica s botanickou zahradou Alpinum Juliana a pomník dr. Julia Kugyho. Podél řeky Soči do městečka Bovec – zde ubytování.

6. den seznámení s Bovec -kostel S. Leonard, lávky přes Soču, vodopád Virje a Boka, mikrobusem pod Mangrt – úžasná horská silnice do výšky 1900 m, sedlo Predel u italských hranic s pevností, tůry v dolině Bavšica či Koritnica

7. den přesun k moři, po cestě návštěva vyhlášených jeskyní Postojenská  nebo Škocjanská, nedaleko skalní hrad Predjamský Grad, klášter Melk. Navečer ubytování v Portoroži.

8. den odpočinkový den u moře v Portoroži, koupání, možnost výletu lodí…

9. den prohlídka starobylého Piranu – katedrála, hradby, kamenné uličky, pobřežní promenáda, výlet do přírodního parku Strunjan – saliny, možnost navštívit vyhlášený hřebčín v Lipici

10. den odjezd do ČR, po cestě ještě návštěva přístavu Terst a zámek Miramare, návrat ve večerních hodinách

INFORMACE : Pojedeme mikrobusem max. pro 9 lidí. Ubytování v apartmánech s kuchyní – 4 x Stará Fužina, 2 x Bovec, 3x Portorož. Strava vlastní.

V ceně je doprava, zajištění noclehů, doprovod, vedení, program.

V ceně není ubytování a vstupy.