Z Třebíče do Telče za kulturou a historií

DSCN8950Vydejte se s námi na kole či pěšky do předhůří Vysočiny a poznejte zdejší unikátní historické památky – zámky, kostely a malebná náměstí historických měst, která v létě ožívají bohatým kulturním životem. Nenechte si ujít UNESCO památky města Třebíč. Vše objedeme na kole s podporou transportéru.

Vyzkoušejte bydlení téměř jako na zámku a ochutnejte víno z místního vinohradu v podzámčí.

 TERMÍN:   7.-9.8.2015

CENA: 2 400 Kč

 

 

 

  • Předhůří Vysočiny na kole či pěšky s podporou transportéru
  • Jedinečné historické památky – renesance, gotika, baroko – vše v dosahu cyklovýletů
  • Návštěva vinařství s výkladem a degustací
  • Nezapomenutelná atmosféra letního folkového festivalu v Telči
  • UNESCO památky – Třebíč, Telč
  • Unikátní ubytování v soukromí – historická budova na nádvoří zámku
  • Malá skupina 4-5 osob

 

Program zájezdu:

  1. den Odjezd z Brna v odpoledních hodinách, ubytování v podzámčí zámku Sádek, procházka po okolí k vinařství Sádek- degustace místního vína, uvítací grilovaní.
  2. den Jaroměřice – prohlídka barokního zámku a zám. parku, přejezd na kole do malebného města Telč s historickým centrem UNESCO (40 km) nebo možnost prodloužit trasu(80 km) o město Slavonice (překrásný soubor goticko renesančních památek). V Telči prohlídka města a renesančního zámku, kulturní program folkového festivalu Prázdniny v Telči. Návrat transportérem v nočních hodinách.
  3. den Třebíč – na kole či pěšky, prohlídka středověkého skvostu Baziliky sv. Prokopa (UNESCO), návštěva urbanisticky nejzachovalejší židovské čtvrti v Evropě (UNESCO) s jedním z největších židovských hřbitovů ČR. Dále možnost exkurze v nadalekém pivovaru Dalešice. Odjezd do Brna v odpoledních hodinách.

 

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava transportérem s cyklovlekem, zajištění ubytování, program + potřebné mapy, pojištění, degustace vína, grilování

V ceně není ubytování v historické budově nacházející se na nádvoří zámku Sádek (2 a 3 lůžkový pokoj) se snídaní (cena 270 Kč/os/noc)

Poznámka k trasám: terén pro kola zvlněný až mírně kopcovitý, povrch buď asfaltový nebo zpevněný.

Velikost skupiny: max. 4-5 osob

Nástupní místa: Brno, zámek Sádek (Kojetice)