Ukrajina – Podkarpatská Rus – cyklozájezd

DSCN4932

TERMÍN:     16. – 25. 8. 2019 (10 dnů)

CENA: 6 700 Kč

 V ceně je doprava osob, kol a materiálu, obslužná doprava túr dle programu, vedení, program

OBTÍŽNOST: střední – cyklotrasy vedou většinou po zpevněných ne asfaltových cestách

Podkarpatská Rus je zemí Rusínů, Ukrajinců, Rusů, Maďarů,Slováků, Cikánů a Huculů. Je zemí zbojníků Oleksy Dovbuše a Nikoly Šuhaje i jejich dnešních méně romantických následovníků. I tady se hodně změnilo a v obchodě dostanete úplně všechno. Stejně ale budete mít pocit, hlavně na venkově,  že se tady zastavil čas. Venkov je tady ale všude. Nestřílí se nikde.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den     ve 13.00 odjezd od Vikingtouru, přes Žilinu, Košice do Kamenice nad   Cirochou.

2.- 9.den se budeme pohybovat po trase: Velikij Bereznyj – Stužica – Volosjanka –Roztoka – Podpolozje –Volovec – Mižgirja – Siněvir – Koločava – Dragovo – Ugla – Ganiči – Kobylecká polana – Rachov -Jasiňa – Goverla – Teresva – Mukačevo – Užgorod.

Uvidíme hrad v Užgorodě, nečekaně výstavní Mukačevo, řeky Latoricu, Tereblu, Teresvu a Tisu, poloniny Runu, Boržavu, Piškoňu a Svidovec, vojenské cesty pod Goverlou, muzeum a hřbitov v Koločavě, vorařské muzeum na Ozerjance, tajemné jezero Siněvir, mezinárodní tábor v Lazeščině, hospodu v Bogdanu, solná jezera v Solotvině, zlého hajného  za dědinou Luhy a plno dobrých lidí, kterým budeme rozumět. Zvlášť dobře těm, kteří byli nebo jsou u nás za prací. A je jich hodně.

10.den   mikrobusem do Brna, příjezd do 21.00.

INFORMACE: Budeme jezdit na kole i chodit pěšky, nocovat se dá ve volné přírodě ve vlastních stanech, někdy na tábořišti. Kempy v evropském pojetí zatím nemají. 80 €/os  by mohlo těm šetrnějším stačit na případné vstupy, poplatky, úplatky a doplnění stravy a tekutin.