Itálie, Rakousko – Drávská stezka – cyklozájezd

Termín: 1. – 5. 8. 2018 (5 dní)

Cena: 3 900 Kč + max. 45 € 4x ubytování v kempu (platí se na místě)

V ceně je doprava včetně kol, doprovod mikrobusu během trasy, zajištění kempů, program, mapka, vedení

V ceně nejsou vstupy.

OBTÍŽNOST: střední

Drávská stezka – pět dní fyzicky nenáročné jízdy po značené cyklostezce údolím řeky Drávy. Zprvu se budeme pohybovat obklopeni nádhernými scenériemi Sextener Dolomiten , pak bílých útesů Lienzer Dolomiten sevřeným údolím horské řeky, ta se však za malebným Villachem, střeženým hradem Landskrone, postupně zklidňuje, abychom se až k Völkermarktu mohli kochat krásou korutanských jezer.

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI – denní etapy nepřesáhnou 70 km a vždy s podporou mikrobusu!

 

 

PROGRAM:

  1. den ráno odjezd z Brna, noční přejezd přes Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Lienz, Toblach, příjezd k Lago di Misurina, vycházka s nádhernými výhledy pod Tre Cime di Lavaredo, varianta: přesun na kole přes Toblach a Sillian do kempu v Tassenbach (35km)
  2. den na kole přes hlavní město Osttirol Lienz – prohlídka, do kempu Oberdrauburg (55km)
  3. den na kole přes Greifenburg do vodáckého centra Spittal, prohlídka, kolem jezera Millstättersee do kempu v Olsach (65km)
  4. den na kole zámek Paternion, přes Villach, prohlídka, údolím Rosental do kempu v Unterfeistritz (62km)
  5. den přes St. Margareten na kole do Völkermarkt (40km), cca 14:00 zakončení etapy, busem do Brna, příjezd kolem 21:00

Informace:

Denní etapy nepřesáhnou 70 km, trasa je vhodná i pro rodiče s dětmi. Kolo jakékoliv spolehlivé, ideálně trekové nebo horské kolo, povrch asfalt nebo slušná šotolina. Oblečení pro vícedenní cykloturistiku, větrovka, pláštěnka. Pro pěší turistické boty, vzhledem k četnosti vojenských bunkrů a tunelů z 1.sv. války baterku s sebou. Spíme v kempech ve vlastních stanech, stravujeme se z vlastních zásob, k dispozici je polní kuchyně. Nákup potravin i návštěva restaurace je možná denně.