Itálie – Elba – zájezd na kola a mořské kajaky

TERMÍN: 20. – 29. 9. 20 (10 dní)

CENA: 10 800 Kč 

V ceně je doprava osob mikrobusem včetně jízdních kol a kajaků na speciálním přívěsu, trajekt na ostrov a zpět, pro začátečníky výcvik pobřežní plavby – základy seakayakingu, program, vedení.

V ceně není ubytování, vstupy.

OBTÍŽNOST: lehká až střední

Elba je malý ostrov, rozlohou přibližně 20×10 km. Bezvýznamný ovšem není. Železo, které se tady těžilo od středověku, míchalo ekonomikou Janovanů i Velkovévodství Toskánského. Pyšnit se může i téměř roční, nedobrovolnou návštěvou císaře Napoleona. Nás ovšem budou zajímat i tisícimetrové kopce, písečné pláže a skalnaté pobřeží. Týdenní pobyt na Elbě je příjemně strávenou kombinací sportu, relaxace a poznání.

 

PROGRAM:

Podle počasí, hlavně větru a také zdatnosti účastníků operativně stanovujeme denní program.

V každém případě uvidíme nejznámější zajímavosti ostrova

1.den           ve 14.00 hod odjezd od CK Vikingtour, přes Graz,  Klagenfurt, Piombino

2.den           trajekt na Elbu, kemp s bazénem  východně od Portoferraio.

3.-8.den.      Kajak: Buď třídenní plavba kolem ostrova nebo hvězdicovité túry s podporou

mikrobusu. Návrat vždy do kempu.

Kolo: Jednodenní túry s podporou mikrobusu, návrat vždy do kempu.

Navštívíme Portoferaio, železný přístav, už 900 let př.n.l. zde stály tavící pece. Město má tři pevnosti, které je chránily proti nájezdníkům a pirátům, vila Napoleona, městské pláže. Poloostrov Calamita je znám nálezem drahokamů, v Capoliveri, nejkrásnějším městě Elby je muzeum drahokamů. Uvidíme i opuštěná zařízení pro těžbu.               V Porto Azzurro je pevnost Porte Longone pro největší lotry z celé Itálie, zatímco v Rio Marina je mineralogické muzeum. Z Marciana Marina s mohutnou věží vystoupáme do Marciana Alta a na nejvyšší vrchol ostrova Mt. Capanne (1018), možno lanovkou. Působivý je průjezd horskými vesničkami S.Piero, Ilario, St. Giovani. Pozůstatky antického chrámu, vyhlídková terasa Belveder, románský kostel.  Nekonečný sjezd mezi skalami a macchií na pláž Paolina, pojmenovanou po Napoleonově sestře. Nejkrásnějším západním městem je Fetovaia na okraji vysokých hor a sněhobílých pláží. S jistotou lze tvrdit, že kompletní bombardování za II.sv. války městu nesmírně prospělo. Zmizely hutě a z ostrova se stal  turistický ráj.

9.den           trajekt do Piombina, směr Brno

10.den         do Brna k Vikingtouru ve večerních hodinách

INFORMACE:Mikrobusem s přívěsem pro kola a lodě (kola vlastní, kajak s vybavením zajistíme) pojedeme do Piombina, trajektem do Portoferraio. Ubytujeme se v kempu nedaleko Portoferaia ve vlastních stanech, resp. v chatkách (za příplatek). Stravování z vlastních zásob. V kempu přímo restaurace možný celodenní nákup čerstvých potravin. Z kempu budeme vyjíždět a vracet se, tedy bez stěhování. Samozřejmě budeme také plavat a trénovat jízdu na kajaku v příboji – zajisté dobrovolně.

Název zájezdu a termín:*
Jméno:*
Rodné číslo:*
Adresa:*
E-mail:*
Telefon:
-