Maďarsko – jarní Mátra na kole

TERMÍN: 5. – 9. 5. 2018 (2 pracovní dny)

CENA: 4 980 Kč

V ceně je doprava mikrobusem, 4x ubytování v apartmánu s polopenzí, volný vstup do lázní, průvodce, program.

Při vlastní dopravě cena 3 980 Kč.

OBTÍŽNOST: lehká

NP Bukové hory (Bükk hegység) je nejrozsáhlejší maďarské pohoří – vápencová oblast porostlá rozsáhlými smíšenými lesy o rozloze cca 50×50 km mezi městy Eger a Miskolc, 150 km na východ od Budapešti. Vzdálenost z Brna je 520 km. Nachází se zde množství rozličných krasových útvarů na povrchu i v podzemí  – jeskyně s krápníkovou výzdobou, ponorné říčky, hluboké rokle. Celé podhůří je lemováno rozsáhlými vinicemi.  Jedinečný ekosystém kolem řeky Tisy je v dosahu jednodenního cyklovýletu.  Horská cykloetapa na nejvyšší vrchol Maďarska – MátruProgram bude připraven podle složení účastníků zájezdu. Základem jsou jednodenní hvězdicovité cyklotrasy nalehko.

Program zájezdu:

Sportovní aktivity:

  • cykloturistika, MTB – volitelné trasy podle výkonnosti denně cca 30 až 80 km převážně po lesních cestách a vedlejších komunikacích s převýšením 300-1500m
  • turistika – snadné túry v okolí lázní: čertovy kameny v Szomollya, sklepy a vinice, neandertálské naleziště Lyuk, busem město Eger, největší sladkovodní akvarium střední Evropy a Ekocentrum v Porószló, jezero Tisza, atp.
  • silniční cyklistika – trasy kolem 100 km po vedleších asfaltových komunikacích: okruh Bukovýmí horami Bogács – Eger – Miskolc, na vrchol Mátry a zpět, podél řeky Tisza, okolo jezera Tisza, apod.
  • koupání v termálech – denně 6-22h, 6 bazénů + 1 plavecký bazén, možnost masáží, fitness a lázeňských procedur. Relax na pohybová ústrojí.

degustace maďarských vín – vinné sklepy 300m od ubytování

INFORMACE:

Ubytování: 3–lůžkové apartmány (kuchyňka, WC, sprcha, lednice, TV) vedle areálu lázní, 100m od restaurace, 200m bazény, 300m vinné sklepy. Doprava mikrobusem s přívěsem na kola nebo možnost vlastní dopravy.