Maďarsko – pohoří Mátra a Bükk na kole

TERMÍN: 30. 9. – 3. 10. 2021  (4 dny)

CENA: 3 900 Kč

V ceně je doprava mikrobusem, 3x ubytování v apartmánu, průvodce, program.

OBTÍŽNOST: lehká až střední

NP Bukové hory (Bükk hegység) je nejrozsáhlejší maďarské pohoří – vápencová oblast porostlá rozsáhlými smíšenými lesy o rozloze cca 50×50 km mezi městy Eger a Miskolc, 150 km na východ od Budapešti. Vzdálenost z Brna je 520 km. Oblast nejznámějších lyžařských středisek Maďarska. Nachází se zde množství rozličných krasových útvarů na povrchu i v podzemí  – jeskyně s krápníkovou výzdobou, ponorné říčky, hluboké rokle. Celé podhůří je lemováno rozsáhlými vinicemi.  Jedinečný ekosystém kolem řeky Tisy je v dosahu jednodenního cyklovýletu.  Horská cykloetapa na nejvyšší vrchol Maďarska – MátruProgram bude připraven podle složení účastníků zájezdu. Základem jsou jednodenní hvězdicovité cyklotrasy nalehko.

Program zájezdu:

Sportovní aktivity:

  • cykloturistika, MTB – volitelné trasy podle výkonnosti denně cca 30 až 80 km převážně po lesních cestách a vedlejších komunikacích, výjezd na nejvyšší vrchol Maďarska Mátru – Kékesté (1 014 m.n.m.)
  • turistika – snadné túry v okolí lázní: čertovy kameny v Szomollya, sklepy a vinice, neandertálské naleziště Lyuk, busem město Eger, největší sladkovodní akvarium střední Evropy a Ekocentrum v Porószló, jezero Tisza, atp.
  • silniční cyklistika – trasy kolem 100 km po vedleších asfaltových komunikacích: okruh Bukovýmí horami Bogács – Eger – Miskolc, na vrchol Mátry a zpět, podél řeky Tisza, okolo jezera Tisza, apod.
  • koupání v termálech – městečko Eger, denně 6-22h, 6 bazénů + 1 plavecký bazén, možnost masáží, fitness a lázeňských procedur. Relax na pohybová ústrojí.
  • degustace maďarských vín – vinné sklepy

INFORMACE:

Ubytování budeme v Bela Pálvalva, po celou dobu na jednom místě s možností vaření a s podporou mikrobusu na všech cyklotrasách. V Egeru mají kromě hradu a pestré minulosti avarské, turecké, i habsburské také kryté lázně, které mohou zájemci každý večer navštívit.

Ubytování: 3–lůžkové pokoje s koupelnou, společná kuchyň, možnost polopenze (cena 300 Kč/den), restaurace, termály v Egeru 20 km. Doprava mikrobusem s přívěsem na kola nebo možnost vlastní dopravy. Cykloetapy do 50 km s podporou mikrobusu.