ČR – Orlické hory na kole

DSCN9095CHKO Orlické hory je romantickou oblastí bukových a smrkových lesů, vystupujících až na hlavní hřeben do výšek kolem 1000 m n. m., s nejvyšším vrcholem Velká Dešťná ( 1115 m n. m. ). Sám název napovídá, že o vodu tu nouzi nemají a ta ještě ke všemu zůstává povětšinou na povrchu díky nepropustné vrstvě krystalických břidlic. Rozsáhlá rašeliniště Jelení lázeň, Pěticestí a hlavně Czarne Bagno na polské straně tuto skutečnost dokazují. Kromě přírodních specialit uvidíme i velké a u nás málo známé lyžařské středisko Zeleniec, dřevěné domky poloopuštěných osad a hlavně pohraniční opevnění z r. 1938.

IDEÁLNÍ PRO RODINNOU DOVOLENOU – ubytování po celou dobu na jednom místě a podpora mikrobusu na všech cyklotrasách.

TERMÍN: 25. – 28. 8. 2016

CENA: 3 100 Kč

Program zájezdu:

1.den

v 7:00 hod. odjezd od kanceláře Vikingtouru, Brno Kounicova 20/22, asi v 10:00 příjezd do Bartošovic v Orlických horách. Na kole kolem Divoké Orlice a České Petrovice na pevnost Adam a na přehradu Pastviny. Přes Zmrzlík zpět do Bartošovic( 35 km ). Busem přejezd do Orlického Záhoří, ubytování.

2.den

Na kole z Orlického Záhoří na hřeben, přes Velkou Dešťnou a Šerlich na Vrchmezí, a na hraniční přechod Olešnice v Orlických horách. Přes Duszniki Zdrój a rašeliniště Czarne Bagno zpět do Orlického Záhoří (60 km).

3.den

z Orlického Záhoří na kole přes Divokou Orlici do Polska, po levé straně řeky do Bartošovic v Orlických horách. Vzhůru na pevnost Hanička a přes Komáří vrch do Orlického Záhoří ( 45 km ).

4.den

túra dle počasí, odpo odjezd do Brna

Informace:

Ubytování budeme v Orlickém Záhoří na polských hranicích, kde budou začínat naše cyklotúry. Vařit si můžeme sami nebo se lze stravovat v blízkém hotelu. K dispozici je na místě také prodejna potravin.

V ceně je doprava osob a kol, obslužná doprava túr, 3x nocleh, vedení, mapka.