Skotsko – hory a jezera Vysočiny

Vydáme se tentokrát na východní pobřeží do oblasti Dundee, několik dnů strávíme pěšími výlety v NP Cairngorms. Přejedeme přes jediné skotské město na severu Vysočiny Inverness a vydáme se na nejhezčí ostrov Skye, kde nás čeká druhá půlka programu a to výstupy a treky v nejpůsobivějším pohoří Británie Cuillins.

TERMÍN: 17. – 27. 7. 2024

CENA: 19 000 Kč/os

V ceně je doprava 9 místným mikrobusem po Skotsku – celkem 1200 km dle programu + náklady na řidiče.

 

CENA UBYTOVÁNÍ: 9 000 Kč/os

V ceně je 10 x ubytování v kempové chatce nebo hostelu.

V ceně není letenka Praha – Edinburgh cca 10 000 Kč, vstupy (cca 1000 Kč), výlet lodí na maják (900 Kč), výlet lodí k jezeru (500 Kč jedne cesta).

Program cesty:

1. den odlet z Prahy do Edinburghu v dopoledních hodinách, přílet v poledne, přejezd na východní pobřeží Skotska, noc v městě Dundee (4. největší skotské město s pohnutou historií)

2. den městečko Arbroath, zde možnost výletu lodí k nejstaršímu majáku na světě Bell Rock Lighthouse, odpoledne prohlídka hradu Glamis – údajně nejstrašidelnější hrad ve Skotsk

3. den prohlídka skotského sídla královské rodiny – hrad Balmoral, který již leží v největším skotském NP Cairngorms, přejezd parkem do Aviemore, zde ubytování a odpoledne jeden z nejhezčích kratších treků parku – 8 km kolem jezera Loch an Eilein – zde najdeme nejzachovalejší porost původního skotského lesa – kaledonské borovice.

4. den celodenní trek k druhému nejvyššímu vrcholu pohoří Cairn Gorm (1244 m.n.m.), trasa nádhernou přírodou,  vřesem a kamennými brody pod majestátnými horami, okruh cca 17 km, převýšení 600 m, dá se i využít lanovka pod vrchol pro méně zdatné nebo při horším počasí

 

 

 

 

5. den přejezd na sever ostrova Skye (260 Km) tentokrát cestou, kterou jsme ještě nejeli přes Muir of Ord, po cestě zastávka v Inverness – nákupy, oběd, prohlídka, ubytování v hostelu ve Flodigarry

6. den přejezd do Sligachanu v pohoří Cuillins, zde výstup na horu Glamaig (775 m.n.m.) s nádherným kruhovým výhledem na celé pohoří,  trasa 7 km, ale rychlé převýšení 800 m, náročný nezpevněný terén, noc ve Flodigarry

7. den odpočinkový den aneb co jsme nestihli vidět na hradu Dunvegan, vyhlášená korálová pláž, přesun do oblasti Cuillin

8. den plavba lodí z městečka Elgol k nejizolovanějšímu a údajně nejkrásnějšímu jezeru Loch Coruisk, odtud trek přes hory podél pobřeží zpět, asi 10 km, méně zdatní mohou zpět zase lodí a udělat si procházku jen kousek od jezera

9. den poslední trek zájezdu  – vrchol Blá Bheinn (928 m.n.m.) nebo soused nejvyšší hory Cuillins Sgurr na Banachdich (965 m.n.m.)

 

10. den odjezd z ostrova Skye klasicky přes Glen Shiel, Fort William a Glen Coe, noc v Pertshiru

11. den ráno odlet z Edinburghu

 

INFORMACE:

Jde čistě o letecký zájezd, letenky zajišťuje CK, poletí tedy všichni včetně průvodce a mikrobus si půjčíme až na letišti v Edinburghu.

Ubytování je v kempových chatkách většinou pro 4 osoby, chatka je vždy s možností přitopení, nutné mít ale vlastní spacák. V chatce dále bývá rychlovarná konvice, malá lednička, elektřina, před chatkou posezení. V kempu je vždy čisté a moderní sociální vybavení a kuchyňka.

Je možné samozřejmě v kempu místo chatky stanovat (noc vychází asi na 300 Kč/os, cena zájezdu by byla slevněna dle levnějšího ubytování). Vždy krásná travnaté plocha hned u chatek, použití veškerého zázemí kempu či hostelu.

Ubytování v hostelech – velmi pěkné, vše perfektně čisté, kompletně zařízená velká kuchyně, společenská místnost – jídelna, pokoje pro 4-6 osob.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možnost nákupu čerstvých potravin  každý druhý den, průvodce vždy upozorní dopředu na jak dlouho si máte nakoupit.

Měsíc před odjezdem  obdržíte detailní informace k odjezdu a k ubytování.

Název zájezdu a termín:*
Jméno:*
Rodné číslo:*
Adresa:*
E-mail:*
Telefon:
-