Slovensko – Malé Karpaty na kole

 

P1010048

Malé Karpaty jsou prvním pohořím, kterým nad Dunajem začíná velký karpatský oblouk. Pak následují Bílé Karpaty, Beskydy, Fatry, Tatry, Poloniny, Maramuše a Fagaraše, než se Karpaty skloní zase zpět k Dunaji. Z tohoto horského systému prohlédneme jen kousek, ale zato poctivě. Čachtice, kde svoji túru zahájíme, patří k nejsevernější oblasti Malých Karpat a Děvín, kam dojedeme závěrem, zase k té nejjižnější. Mezitím je plno žulových a vápencových vrcholů, nádherných lesů, pramenů i osvěžen, ale také  Štefánikův rodný dům i mohyla s jeho ostatky. Nemineme ani Dobrovodský hrad, německý LOŠONEC, PÁLFFYHO rybáreň, lázně HARMÓNIA, nacionalistickou MODRU s náhrobkem Ludovíta Štúra a PEZINOK, odkud pochází J.KUPECKÝ, světový barokní portrétista. Určitě se bude líbit myslivna BÍLÝ KŘÍŽ, romantická SUCHÁNKA, RAKOVÁ, ČIERNÉ BLATO a nakonec soutok Moravy s Dunajem, pod bájným Děvínem.

IDEÁLNÍ PRO RODINNOU DOVOLENOU – ubytování po celou dobu na jednom místě  v hotelu a podpora mikrobusu na všech cyklotrasách.

TERMÍN: dle domluvy

CENA: 1 900 Kč

Program zájezdu:

  1.  V 7.00 hod. ráno začínáme letos zase u Vikingtouru, busem do Čachtic (140 km). Na kole Čachtickou dolinou, hrad, vesničkami pod Čachtickými Karpatami do vesnice KOŠARISKÁ, Štefánikův rodný dům a muzeum. Na Bradlo k mohyle, Březová pod Bradlom a pryč ze silnice do hor. Několikrát nahoru a dolů (jedeme ale jen přes Malé Karpaty), kolem Dobrovodského hradu do Dobré Vody. Odtud busem do hotelu (kolo 60, bus 60 km).

 

  1. Busem do Dobré Vody, na kole vzhůru-dolů lesem na Rakovou, osm kilometrů po silnici a zase horskou silničkou přes kopce do osady LOŠONEC. Kdyby se někdo proti kopcům vzbouřil, objede hřeben ŠIŠORETNÉ po silnici do DOLAN. Ostatní zase lesem hore – dole přes RYBÁREŇ, SKLENÉ HUTE, ZABITÉ do stejných DOLAN, jako vzbouřenci.

 

  1.  Busem do osady KUCHYŇA (30 km), na kole vzhůru pod Vysokou a stále lesem kolem Zochové chaty do HARMÓNIE a MODRE, PEZINKU a romanticky vzhůru na LIMBACH a TRI BRESTY. Pěkný dlouhý sjezd k hotelu (kolo 60 km).

 

  1.  Pěkný dlouhý výšlap od hotelu zpět na TRI BRESTY a Velký Javorník, dolů k hájence BIELY KRÍŽ a zase dolů až k Železnej Studienke, což už je v Bratislavě. Kus přes město k Dunaji a pod Děvín do cíle Restaurant na soutoku pod skalou, konec silnice, parkoviště. Busem do Brna, kde zase u Vikingtouru skončíme (kolo 60, bus 160 km).

INFORMACE:

S sebou pas nebo občanku, něco peněz na občerstvení, samozřejmě eur. Všechny tři noci strávíme za městečkem SV. JUR v horském hotelu Eva. Spacáky, stan, atd. necháme doma. Snídat i večeřet je možné v místě, přes den se osvěžíme při průjezdu civilizací. Pokud někdo touží po vlastní mapě, potřebuje rovnou tři. Jsou to čísla 127,128,129 z edice Harmanec. Bus zůstává s námi a zaveze nás vždy na start, případně z cíle každé etapy.

V ceně je doprava osob, kol a materiálu, obslužná doprava túr,  3 x nocleh v horském hotelu (4 lůžkové pokoje), vedení, mapky.