Slovinsko, Chorvatsko – Triglav v pohorkách a kolem Krku na kajaku

TERMÍN: 19. – 27. 7. 2021 (9 dnů)

CENA: 5  400 Kč

V ceně je doprava osob a kajků, program , vedení, zajištění ubytování.

V ceně není ubytování a vstupy.

Kombinace hory a moře má dobrý důvod k existenci. Triglav, skoro třítisícovka, jedna z nejznámějších  hor evropského jihu,  vám vezme hodně sil a přidělí také plno puchýřů a odřenin. Neduhy si potom propláchnete slanou vodou Jadranu a v kajaku  dopřejete odpočinku znaveným nohám. Domů se dost pravděpodobně vrátíte opálení, svalnatí a docela zdraví.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den odpoledne ve 14.00 odjezd z Brna, od kanceláře Vikingtouru, noc v kempu za Grazem

2.den  Bohinjsko jezero, Stará Fužina, koupání, příprava na třídenní pěší tůru.

3.den Sedlo Komarča, Dolina sedmi triglavských jezer, chata Tržaška koča( 2152 mn.m.)

4.den Výstup na Triglav (2863 mn.m.) /2,5 hod od Tržaška koča/. Sestup na Aljažev dóm /6 hodin/.

5.den Pěší procházka 15 km dolů dolinou do Mojstrany. Tam bude čekat mikrobus, který nás doveze do osady Malinská na Krku.

6.den Plavba na kajacích do města Krk (20 km)

7.den  Plavba do Bašky (20km)

8.den Plavba do Vrbniku (20 km)

9.den Plavba do Soline (20 km), nakládání, odjezd do ČR.

 

INFORMACE: Mikrobusem s kajaky a vybavením dojedeme na Bohinjsko jezero, do obce Stará Fužina. Odtud vystoupíme pěšky přes sedlo Komarča na sám vrchol Triglavu a sejdeme na Aljažev dóm do doliny Vrata, kudy pěšky do Mojstrany. Tam nás bude čekat mikrobus, který nás převeze do Malinské na ostrově Krk. Ten pak obeplujeme přes Bašku, Vrbnik do Soline, odkud se vrátíme mikrobusem do Brna. Každý účastník bude mít osobní vybavení na horskou tůru a plavbu v kajaku, dále stan, spacák, karimatka, malý vařič, ešus, potraviny na tři dny do hor a na 4 dny do kajaku.  Ohledně materiálu předpokládáme šikovné domluvy mezi účastníky. Jelikož jsou obě naše činnosti závislé na počasí, především na větru, počítejte s případnými změnami směrem k civilizaci, městům, kostelům, muzeím a osvěžovnám.