Šumava na kolech

IMG_3719Národní park Šumava se může dík původním silničkám pochlubit hustou sítí zajímavých cyklostezek. Na kole se dá dostat na Železnorudsko , do NP Šumava i do podšumavských sídel  Zadov, Kašperské hory, Hartmanice, Kvilda a Sušice. Oblast obsahuje všechna ledovcová jezera, Prášilské, Černé, Čertovo i  Laka. Bez problémů se dá projet i Bavorský les s nejvyššími vrcholy Šumavy. Perlami  pohoří se dají označit údolí tekoucích vod Roklanský potok Vydra, Vltava, Křemelná a Otava.

Ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi – ubytování po celou dobu na jednom místě a doprovod mikrobusu na všech cyklotrasách.

 

 

TERMÍN: 1.  – 6. 7. 2021

CENA: 3 900  Kč 

    V ceně je doprava osob, kol a vybavení, 5x nocleh v dvoulůžkových pokojích, cyklistický program, průvodce, přesuny mikrobusem dle programu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den   v 9.00 odjezd od Vikingtouru na Ántygl

2.den   na kole kolem Tetovského kanálu do původně dřevorubecké osady  Srní a  přes Rokytu zpět

3.den   na kole do Modravy, kolem Roklanského potoka na Javoří pilu a na vrchol Poledník  (1315) kolem Prášilského jezera, skalní stěna 150 m vysoká, bývalá sklářská obec Prášily, po silnici na Velký Bar, na Ántygl.

4.den  do Modravy, směr na Březník (dříve samota a hájovna, dějiště knih K. Klostermanna), kolem Teplé Vltavy do Kvildy (rýžování zlata, nejvýš položená obec v ČR, natáčel se zde film Král Šumavy). Přes Filipovu huť, sklářská huť (založil Filip Kinský), na Ántygl.

5.den  mikrobusem nebo na kole do Železné Rudy, na kole Černé jezero, jezero Laka,  na Horní Ždánidla (původní horské porosty), kopec Plesná a přechod po Böhmerweg do Německa. Přes Prášily a Vaňkovou cestou na Tříjezerní slať a na Ántygl.

6.den  mikrobusem na Rejštejn, zlatokopecká osada, na přítoku Losenice kameny na mletí zlata. Kolem 18.00 v Brně u  Vikingtouru.

 

INFORMACE: Jedeme mikrobusem s přívěsem na kola, bydlet budeme na Ántyglu v chatě. Každý den se po túře vracíme na stejné místo. Do vzdálenějších oblastí se přesuneme mikrobusem. Stravujeme se z vlastních zásob, restaurace i obchody stále k dispozici v místě bydlení i po trase. Žádné zvláštní vybavení není třeba.