Maďarsko – Visegrád a Budapešť na kole

 

DSCN4738Na kole projedeme pohoří Börzsöny, vápencové pohoří o výšce přes 900 m.n.m. a pohoří Visegrádské  o výšce přes 300 m.n.m. Přes most Márie Valérie  přejedeme do Esztergom Nagymáros a Visegrádu. Ve  městech je co prohlížet, příkladně druhá největší bazilika v Evropě. Dunajskou cyklostezkou dojedeme do Budapešti, což je asi 45 km, samozřejmě po rovině. Navštívíme také Helembu, skálu a jeskyni s paleolitickými nálezy a bez zajímavosti není pro nás ani soutok Dunaje s Hronem.

IDEÁLNÍ PRO RODINNOU DOVOLENOU – ubytování po celou dobu na jednom místě a podpora mikrobusu na všech cyklotrasách.

TERMÍN: dle domluvy

CENA: 3 200 Kč

Program zájezdu:

1. den                    ve 13.00 odjezd od Vikingtouru,  Štúrovo, ubytování

2.- 3. den             cyklotúry o délce do 60 km/den

4. den                   cyklo, odpoledne   do Brna, příjezd do 20.00 hod.

 

I N F O R M A C E

Mikrobusem s přívěsem na kola pojedeme do Bratislavy a do Čunova, kde se podíváme na vodácký kanál. Potom se přesuneme do Štúrova, kde budeme bydlet přímo v areálu termálního koupaliště, největšího na Slovensku. Má 9 otevřených a dva kryté bazény. Teplota 28-36 st.C. Protože v náš termín se ještě netopí, spacák pro jistotu s sebou.

Stravovat se budeme částečně z vlastních zásob, částečně v restauracích. Vzít  s sebou malý  vařič a ešus není špatný nápad. Také plavky a pláštěnku.

Na slovenské straně zaplatíme v Eurech, které u Maďarů směníme za Forinty. Teoreticky nepotřebujete s sebou žádné peníze, vyjma těch, které hodláte utratit za případné kulturní vstupy, nákupy, nápoje a pamlsky.

V ceně je doprava osob a materiálu, doprava během cyklotúr, pojištění, 3x nocleh (dvoulůžkové pokoje), vstupné do bazénu, program, vedení.